W niedzielę 24 marca zapraszamy wszystkich fanów muzyki rockowej do hali „Astoria” mieszczącej się przy ul. Królowej Jadwigi 23. o godz. 19.00 wystąpi tam kultowy zespół „Dżem„, którego (mamy nadzieję) nie trzeba nikomu przedstawiać.

Jednak dla tych co nie ogarniają tematu przedstawiamy kilka podstawowych informacji o tej ponadczasowej grupie muzycznej:

Dżem powstał już w 1973 roku. Założony został przez braci: Adama i Beno Otrębów wraz z Pawłem Bergerem i Aleksandrem Wojtasikiem. Następnie, w grudniu do zespołu dołączył pierwszy, słynny frontman zespołu- Ryszard Riedel, którego późniejsza, tragiczna historia do dzisiaj budzi poruszenie. 7 czerwca 1980 roku Dżem wystąpił na I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie. Ich dorobek sięga obecnie kilkunastu nagranych płyt. Ich najsłynniejsze kawałki to m.in. „Czerwonny Jak Cegła”, „Wehikuł czasu” czy „Listy do M.” O wspomnianej ponadczasowości tej grupy rockowej świadczą np. występy w ostatnich latach m.in. na Przystanku Woodstock czy przed legendarną grupą AC/DC  podczas koncertu na warszawskim Bemowie. O opisywanym zespole powstał także film pt. ”Skazany Na Bluesa”, który możemy z czystym sumieniem polecić.

Bilety do nabycia w kasach hali Astoria w cenie 70/80zł.

 

 

 


Wyświetl większą mapę