W najbliższy piątek i sobotę  (14 i 15 grudzień) na deski Teatru Polskiego w Bydgoszczy powraca wybitny spektakl Mickiewicz.Dziady.Performance w reżyserii Pawła Wodzińskiego. Jest to sztuka na najwyższym poziomie ukazująca uniwersalizm myśli Adama Mickiewicza.  Bogactwo przekazywanej treści w spektaklu może oszołomić. Praktycznie każde zdanie ma „drugie dno”, co jeszcze bardziej uwydatnia geniusz Mickiewicza. Ponadto świetne kreacje Michała Czachora i Mateusza Łasowskiego, wzbogacają  sztukę w ogromy ładunek emocjonalny. Ich monologi to czysty, aktorski kunszt, gdzie dają z siebie wszystko mentalnie i fizycznie ( chwilami człowiek zastanawia się czy to jeszcze gra, czy już masochizm :) ).  Ta sceniczna udręka jak najbardziej pasuje do jednego z tytułowych słów – Performance.
Podsumowując,  bogactwo przekazu i emocji  jakie oferują nam Dziady w reż. Wodzińskiego, może doprowadzić do lekkiego przemęczenia ( tym bardziej że sztuka trwa 190 min) ale równocześnie do uczucia, że właśnie zobaczyło się coś ważnego i niezwykłego.

Gorąco polecamy!  Obserwujcie nasz facebookowy profil ponieważ zorganizujemy dla Was konkurs, w którym nagrodą będą darmowe wejściówki na sobotni spektakl. Dla tych którym sobota nie pasuje i woleli by wybrać się w piątek, przypominamy iż z nami można nabyć bilety w promocyjnej cenie – 16zł (należy  wcześniej poinformować).

 

Mickiewicz. Dziady. Performance.

reżyseria, scenografia Paweł Wodziński
muzyka Stefan Węgłowski
kostiumy, reżyseria światła Agata Skwarczyńska
ruch sceniczny Aneta Jankowska
kierownictwo wokalne Agnieszka Sowa
video Remigiusz Zawadzki
muzyka w wykonaniu
Adam Kośmieja (fortepian)
Artur Lawrens (perkusja)
Aleksander Porakh (realizacja dźwięku)
Stefan Węgłowski (gitara)
asystent reżysera Anna Włodarska

występują
Karolina Adamczyk, Beata Bandurska (gościnnie), Zofia Zoń (gościnnie), Michał Czachor, Mieczysław Franaszek, Paweł L. Gilewski, Magdalena Łaska, Mateusz Łasowski, Michał Jarmicki, Marian Jaskulski, Roland Nowak, Jerzy Pożarowski, Małgorzata Trofimiuk, Jakub Ulewicz, Małgorzata Witkowska, Marcin Zawodziński, Piotr Żurawski (gościnnie)

premiera 22 kwietnia 2011

czas trwania: 190 minut z przerwą

Mickiewicz. Dziady. Performance w reżyserii Pawła Wodzińskiego jest ostatnim ogniwem projektu romantycznego. Spektakl jest próbą „odzyskania” i racjonalizacji narracji romantycznej, przez wiele dziesięcioleci manipulowanej i wulgaryzowanej, wykorzystywanej do dziś doraźnie przez polityków, kościół katolicki, a także przez rynek i media, środowiska tworzące na jej bazie nowe wersje starych mitologii.