No i minął już praktycznie pierwszy miesiąc nowego roku akademickiego. Pierwsze koła zaliczone, kilka imprez także, wszystkie uczelnie przywitały już swoich studentów na poszczególnych, małych otrzęsinach. A Skoro opadł inauguracyjny kurz i zdążyliście już zapomnieć o wakacjach to znaczy, że przyszła w końcu pora na mocne, imprezowe  uderzenie - OTRZĘSINY STUDENCKIE 2013, czyli największa studencka impreza jesieni! Tyle w kwestii wprowadzenia, czas na szczegóły…

To już 9 edycja znanego wszystkim bydgoskim studentom wydarzenia! Organizatorem Otrzęsin jest Samorząd Studencki UKW, ale jest to święto dla wszystkich studentów niezależnie od uczelnianej przynależności ;)

  • Data: 21.11.2013r (czwartek)
  • Miejsce: (standardowo) Hala Widowiskowo-Sportowa Łuczniczka
  • Start: godz. 21:00, planowany koniec – 3:00
  • Liczba wejściówek ograniczona: 3000 sztuk (2500 studenckich, 500 reszta – tylko osoby pełnoletnie)
  • Cena biletów: 15zł – studenci, 30zł – reszta. Bilety do nabycia w biurze Samorządu Studenckiego UKW na ul. Łużyckiej, lub w mobilnych punktach sprzedaży na poszczególnych wydziałach.

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale wg. nas organizatorzy odwalili w tym roku kawał dobrej roboty i tegoroczne Otrzęsiny pod względem muzycznym zapowiadają się baaardzo ciekawie. Cieszy na pewno spore zróżnicowanie stylu poszczególnych wykonawców.

Wykonawcy:

  • Letni chamski podryw - grupa muzyczna z gatunku pop, hip- hop, RnB. Pochodzi z Kielc. Oficjalnie powstała w lecie 2009, ale pierwsze utwory na materiał Letni, Chamski Podryw zostały nagrane jeszcze w roku 2007. Grupa zasłynęła głównie dzięki niezliczonym przebojom takich jak: „Czinkłaczento”, „Brudny dres”, „Oranżada, koleżanki, petardy”, „Tylko Hit na lato” czy „Gwizdek”, które zdobyły ogromną popularność w internecie.
  • Łona, Webber & The Pimps - Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości: poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT)
  • Dawid Podsiadło - Zwycięzca programu X-Factor.  W maju 2013 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany Comfort and Happiness, który w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. 2 czerwca na warszawskim Torwarze wystąpił jako support przed koncertem Lany Del Rey. Następnie zaśpiewał na dwóch festiwalach – 3 lipca na Tent Stage podczas dwunastej edycji Open’er Festival.

Jak widać każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że koncert Dawida Podsiadło będzie jego pierwszym występem w naszym mieście :)

Oprócz występów wspomnianych artystów, na wszystkich którzy wybiorą się na Otrzęsiny będą czekały także dodatkowe atrakcje! O szczegółach tych atrakcji będziemy Was informować. Na razie możemy tylko zdradzić, że na pewno warto być z nami na bieżąco ;)

Dołącz do Otrzęsin Studenckich 2013 na facebook’u – Tutaj


Wyświetl większą mapę