Może to dla niektórych zaskoczenie, ale w naszym mieście można zawitać również  na deski teatru lalek. Teatr ten jest zorientowany przede wszystkim na najmłodszych odbiorców, jednak dla kogoś kto nie poznał jeszcze wyjątkowości takiego miejsca, jeden spektakl na pewno nie okaże się stratą czasu.

W piątek „trzynastego” o godz. 10.00, w sali kinowo- widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się przedstawienie zatytułowane „Przygody Kaja i Gerdy”. Na stronie Miejskiego Centrum Kultury możemy przeczytać:

„Przygody Kaja i Gerdy” to opowieść na podstawie jednej z najsłynniejszych baśni, jakie kiedykolwiek powstały. Są w niej te wszystkie elementy, które powodują, że czytają ją kolejne pokolenia, wciąż znajdując w niej potwierdzenie rangi takich elementów jak: miłość, poświęcenie, wierność, czy odwaga. O jej nieustającej od wieków popularności stanowią obecne tu, niezbędne dla pięknych, baśniowych opowieści zjawiska nadrealizmu, magii i żyjących dziwnym życiem niezwykłych postaci. Wszystko to tworzy niesamowitą, przesyconą aurą tajemniczości, ale również zabawną, pełną zwrotów akcji i wbrew tytułowi ciepłą, przygodową opowieść o losach chłopca, którego zapragnęła mieć w swoim pałacu Królowa Śniegu. Z odsieczą dla Kaja wyrusza, nie mogąca się z tym pogodzić, jego przyrodnia siostra, Gerda. Nim dotrze do Zimowego Pałacu Królowej Śniegu, przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z wieloma przeciwnościami, pokonać wiele niebezpieczeństw i stoczyć prawdziwe pojedynki ze swoimi prześladowcami. Teatr Buratino, jak zawsze, przygotował swoje przedstawienie z ogromną dbałością scenograficzną, oddającą klimat baśni, a także z zastosowaniem pięknych, trafnie charakteryzujących postaci lalek i ożywionych obiektów. Muzyka zastosowana w spektaklu, dodatkowo podkreśla charakter poszczególnych scen i buduje nastrój całości. Spektakl jest zrealizowany w konwencji lalkowo-żywoplanowej.”

Brzmi zachęcająco :) Wstęp w cenie 15 zł nie odstrasza, a może znacie jakiegoś młodszego widza, dla którego byłby to pierwszy kontakt z prawdziwym teatrem?

Zapraszamy również na stronę teatru lalek Buratino http://www.teatrburatino.pl/