Sprawa Dantona

Stanisława Przybyszewska/Paweł Łysak/Łukasz Chotkowski

reżyseria Paweł Łysak
scenografia Paweł Wodziński
muzyka Paweł Mykietyn
reżyseria światła Robert Łosicki

występują Karolina Adamczyk, Dominika Biernat (gościnnie), Michał Czachor, Mieczysław Franaszek, Maciej Pesta, , Paweł L. Gilewski, Marian Jaskulski, Artur Krajewski, Mateusz Łasowski, Alicja Mozga, Jerzy Pożarowski, Maciej Radel/Jakub Snochowski, Marta Ścisłowicz (gościnnie), Małgorzata Trofimiuk, Mirosław Guzowski, Ronald Nowak, Jakub Ulewicz, Małgorzata Witkowska, Marcin Zawodziński

czas trwania: 140 minut bez przerwy

Bierzcie swoje sprawy w swoje ręce! Stanisława Przybyszewska sto lat temu opisała w swojej sztuce mechanizm rewolucji, która pożera swoje dzieci. Jej „Sprawa Dantona” stała się kanwą dla głośnego filmu Andrzeja Wajdy. Rewolucja trwa. „Póki człowiek nie przerośnie w sobie bestii – póty będzie się raz po raz buntować i krwawić – nadaremnie”. Czemu wolność i równość stają w konflikcie? Czemu polityka nigdy nie wychodzi? Czemu niszczy ludzi i ich życiorysy? W widowisku, na które Państwa zapraszamy weźmie udział cały zespół teatru. Każdy z widzów, podczas spektaklu, znajdzie się razem z aktorami w jednej zamkniętej przestrzeni i będzie mógł zdecydować po której stronie konfliktu się opowiada.
Paweł Łysak

Najbliższe pokazy:

12.09 Duża scena godz. 19:00

13.09 Duża scena godz. 19:00

14.09 Duża scena godz. 19:00

Pamiętajcie, że z nami bilety są w promocyjnej cenie 16zł (o ile są dostępne miejsca :) Trzeba tylko napisać maila na: biuro@m4student.pl z imieniem, nazwiskiem oraz terminem spektaklu.