Antoni Czechow był wybitnym rosyjskim dramatopisarzem, dlatego warto zapoznać się z jego twórczością w teatrze (szczególnie dla tych opornych na czytanie :) ). Reżyserem ” Wiśniowego Sadu” jest Paweł Łysak, a wszystko w czym kolokwialnie „macza palce” stoi na najwyższym poziomie.

Antoni Czechow

Wiśniowy sad

reżyseria: Paweł Łysak
scenografia: Barbara Hanicka
światła: Wojciech Puś
choreografia: Dominika Knapik
muzyka: Stefan Węgłowski

występują: Michał Czachor, Paweł L. Gilewski, Michał Jarmicki, Marian Jaskulski, Magdalena Łaska, Joanna Drozda (gościnnie), Anita Sokołowska, Piotr Stramowski, Małgorzata Trofimiuk, Jakub Ulewicz, Julia Wyszyńska, Marcin Zawodziński oraz statyści

premiera 2 lutego 2013

„Wiśniowy sad” uważa się za najwybitniejszy dramat w dorobku Antoniego Czechowa. To przepełniona liryzmem i poczuciem humoru opowieść o przemijaniu. Odnaleźć w niej można zapowiedź nadchodzącej rewolucji. Autor uważał swój utwór za komedię i zalecał: „Niech na scenie wszystko będzie równie proste i równie zawiłe jak w życiu. Ludzie jedzą obiad, a tymczasem rozstrzyga się ich szczęście, łamie ich życie”.

Paweł Łysak sięgając po ten utwór, chce przyjrzeć się współczesnemu kryzysowi i nastrojowi przesilenia, a także zadać pytanie o modele życia, które dominują w dzisiejszym świecie.

Najbliższe pokazy:

27.02 godz. 19:00

28.02 godz. 19:00

01.03 godz. 19:00